Geciktirici Spreyler

Geciktirici Spreyler Çeşitleri Nelerdir?

Erken Boşalma Problemleri İçin Geciktirici Spreyler Çeşitleri Nelerdir?

Erken boşalma toplumumuzda en fazla görülen cinsel sorunların başında gelmektedir. Uygun şekilde tedavi edilmezse erken boşalmanın zararları erkek bünyesinde görülmeye başlar. Sonuçta erkekte ereksiyon olamama ve cinsel isteksizlik, kadında da cinsel isteksizlik gibi diğer sorunlara kaynaklık eder.

Gençlik dönemlerinde sık ve acele yapılan mastürbasyonun ve pornografi kültürünün de bu sorunun oluşmasında rolü büyüktür. Gençlik yıllarından itibaren sağlıklı ve düzenli bir cinsellik yaşamak gibi bir seçeneğimiz olmadığından mastürbasyon erkeklerin çok sık başvurduğu bir yöntemdir. Mastürbasyonda beyin tamamen boşalma anının hazzına şartlanır. Mastürbasyonda amaç sürece odaklanmak değil, sonuca odaklanmaktır.

Mastürbasyon konusunu erken boşalmanın zararları şeklinde incelemek gerekirse yıllarca sonuca odaklanan beyin gerçek bir cinsel ilişkide sürece odaklanamaz ve boşalma kadından önce gerçekleşir. İlişkide tatmin olmayan ve doyuma ulaşamayan kadın giderek partneriyle cinsellik yaşamaktan kaçınmaya başlar. Bazı kadınlar erkeği aşağılayıcı, eleştirel ve yargılayıcı tepkilerde de bulunmaktadırlar. Bu tür tepkiler erkeği cinsellikten soğuttuğu gibi, erkeğin başarısızlık ve yetersizlik duygularını arttırmakta ve tüm bu olumsuz duygular ilişkinin birçok yönüne yansımaktadırlar. Cinsel yaşamlarında birbirlerini doyuma ulaştıramayan çift, giderek daha az konuşmaya, daha az paylaşımda bulunmaya başlamaktadır.

Görüldüğü üzere erken boşalma kaynaklı sorunlar insanların hayatında tahmin edildiğinden daha büyük etkilere neden olabilmektedir. Bu sorunlara müdahil olmamak için kullanılabilecek çeşitli yardımcı ürünler bulunmakla birlikte en etkili ve zararsız olanları arasında geciktirici sprey çeşitleri bulunmaktadır. Geciktirici sprey yöntemi sayesinde erkekler kontrolünü sağlayamadıkları boşalma hazzı için penislerindeki hassaslığı azaltmaktadırlar. Özellikle sıvı formu sayesinde geciktirici sprey ürünler çok hızlı bir şekilde penis tarafından emilip etkisini hissettirirler. Ayrıca daha fazla etki için eczanelerde satılan geciktirici sprey ürünlerin direkt olarak penisin baş kısmına uygulanması tavsiye edilmektedir.

Genellikle içerikleri bitkisel kaynaklı olan geciktirici sprey çeşitleri tamamen zararsız olduklarından ötürü de önemli bir yardımcıdır. Bireylerin gerek cinsel yaşamları gerekse günlük hayatlarının refahı için geciktirici sprey ürünler birer kurtarıcıdırlar.

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir