Erken Boşalma

Erken Boşalmanın Tedavisi Nedir?

Cinsel ilişki duygusal anlamda tahrik olma ile başlayan fiziksel aktivite ile devam eden ve yaşanılan yoğun hazlar eşliğinde boşalma işlevi ile sonlanan bir aktivitedir. Çok komplike bir olay olduğu aşikardır. Bu yüzden her cinsel ilişkinin aynı seviyede yaşanması asla mümkün değildir. Seksüel işlevi etkileyen düşüncelerden tutun da yaşanılan günlük hayat etkilerine kadar birçok faktör bulunmaktadır. Bütün bunların etkileşimi sonrası erkek bazen erken bezen de geç boşalabilir. Her iki durum da aslında istenmeyen durumdur. Çünkü en ideali çiftlerin aynı anda ve ya yakın zamanlarla boşalma yaşamasıdır. Çok farklı zamanlarda yaşanan boşalma cinsel hayatın kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Bütün bunların yanında kadının boşalma sistemi ile erkeğin boşalma sistemi birbirinden farklı çalışmaktadır. Kadın birey cinsel ilişki esnasında üst üste hiç ara vermeden birkaç kez boşalma yaşayabilir. Fakat bu durum erkek için söz konusu değildir. Yani erkeğin ikinci kez boşalması için belirli bir süre ilişkiye ara vermesi gereklidir. Bu durum bazen karşı cinste soğukluk yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden erkeğin cinsel ilişkide kadına nazaran geç boşalması özellikle bu gibi sorunlar yaşanan durumlarda etkili bir çözüm olabilir.

Bu durumda erkek erken boşalmanın tedavisi nedir ? sorusunu kendine sormaya başlamaktadır. Bu durum için çok çeşitli yöntemler mevcut olmakla birlikte en yaygın olanları piyasada sıklıkla bulunan bitkisel destek hapları olarak gösterilebilir.

Ayrıca erken boşalmanın tedavisi nedir? sorusu için yapılan araştırmalar farklı metotların gelişmesine de yardımcı olmuştur. Bunlardan biri penis yüzüğü kullanımıdır. Elastik yapıda yüzük şeklindeki ürün penise takılarak kanın geri gitmesini engelleyici görev görür. Bu sayede boşalmayı geciktirmede yardımcı olur.

Ritim ve yön değişikliği yöntemi erken boşalmanın tedavisi nedir? diyen bir kişiye verilecek cevaplardan biridir. Çünkü cinsel aktivite sırasında pozisyon değiştirmek ve ya gidip gelmede yaşanılan hızda değişiklikler uygulamak geç boşalmaya yardımcı olabilir.

Bu yöntemler haricinde en basit ve yaygın kullanılan geç boşalma yöntemi de prezervatif kullanımıdır. Erken boşalmanın tedavisi nedir? sorusu bu yöntemler sayesinde cevaplanabilir. Erkek birey bu bahsi geçen yöntemlerden kendine uygun olanı tercih edip daha sağlıklı bir cinselliğe yelken açabilmektedir.

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir