Erken Boşalma

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeğin cinsel aktivitede kontrolünü kaybetmesi sonucu görülen boşalma durumu erken boşalma tabiri ile isimlendirilir. Çok yaygın görülen bu durum erkeklerde ve dolaylı olarak kadınlarda birçok problemin temeli niteliği taşır.

Dünya çapında yapılan araştırmalar ışığında erkeklerin korkulu rüyası olan ve bunun yanında erkeklerin de partnerleri için de sorun teşkil eden erken boşalma rahatsızlığına uygun tedaviler ile güle güle demek mümkün hale gelmiştir. İlerleyen tıbbi yöntemlerle ve deneyimlerle artık erken boşalma çok kısa bir sürede insan hayatından sonsuza dek çıkmaktadır.

Erken boşalmada tedavi işlemlerine başlamadan önce kişi özellikle erken boşalmayı sorun ederek hayatı kendine zehir etmenin anlamı olmadığına inanmalıdır. Bu bilinçlenmeden sonra önce erken boşalmada tedavi olarak hangi yöntemin daha uygun olduğunu belirlemek gerekir. Gerekirse ilaçlı tedavi yöntemleri gerekirse psikolojik tedavi yöntemleri uygulanır. Ama erken boşalmada tedavi seçenekleri içerisinde büyük bir çoğunlukla psikolojik tedavilere başvurulmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise erken boşalmanın genel sebebinin psikolojik olmasıdır.

Aşırı heyecan ve zevk durumunda aşk kasları kontrol edilemez. Dolayısı ile boşalma zamanını belirlemek mümkün olmaz. Sonucunda ise istenilmeyen boşalmalar yaşanır. Bu kişinin hem kendini kötü hissetmesine hem de yavaş yavaş partnerinin cinsel soğukluğuna sebebiyet verir.

Erken boşalmada tedavi yöntemlerinden evde kendi başına da uygulanabilecek yöntemler vardır. Bu erken boşalmada tedavi yöntemlerinden bazıları sıkıştırma tekniği ve dur-başla tekniği olarak bilinen yaygın yöntemlerdir. Bunların başında idrar ihtiyacı olduğunda tut bırak yöntemi ile aşk kaslarının kontrolünü sağlayabilmek de erken boşalmada tedavi yöntemleri arasında etkili bir yere sahiptir. Bilinmelidir ki erken boşalmanın fiziksel anlamda temeli aşk kişinin aşka kasları üzerinde hakimiyetini yitirmesidir.

Genel olarak ise en etkili ve en iyi erken boşalmada tedavi yöntemi daima eşin erkeğe sağlayacağı duygusal destek ile sağlanacaktır.

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir